آرامگاه فردوسی و ( هتل در مشهد )

آشنایی با آرامگاه فردوسی | نگهبان پر افتخار زبان پارسی

آرامگاه فردوسی، مکانی است که خاکش پیکر حکیم ابوالقاسم فردوسی را به آغوش کشیده. و تا به امروز یاد این شاعر را برای مان جاوید نگاه داشته است. این مکان با فضای بسیار زیبا و چشم نوازش میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج از کشور است. و بسیاری را از راه های دور و نزدیک به سوی خود می کشاند. این آرامگاه در ۲۸ کیلومتری غرب روستای پاژ، زادگاه فردوسی قرار دارد. و از 12 فروردین سال 1342 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب …

درباره حرم حضرت رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) در شهر مشهد از جمله با شکوه‌ترین معماری‌های ایرانی-اسلامی است .و می‌توان گفت اوج هنر معماری اسلامی است. این حرم آرامگاه امام هشتم شیعیان است. حرم امام رضا (ع) مکانی زیبا و آرامش بخش است و همواره پذیرای زایران خارجی و ایرانی بوده‌است. و هرساله گردشگران زیادی از شهرهای گوناگون همواره برای جذب آرامش معنوی به حرم امام رضا (ع) می‌روند. جدا از اینکه این حرم یک مکان زیارتی و معنوی است .از نظر هنر معماری نیز بسیار با شکوه و مثال زدنی است. حرم از چندین صحن تشکیل شده‌است و کاشی کاری‌ها و تزیینات آن سبب شده‌است چشم هر زایری را مجذوب زیبایی خود کند.

ادامه مطلب …

هتل تعطیلات مشهد

هتل تعطیلات مشهد با موقعیتی بی نظیر در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) ساخته شده. که از درب هتل تا حرم مطهر به صورت پیاده فقط یک دقیقه راه است . مجموعه هتل تعطیلات مشهد دارای ۲۷ واحد اقامتی، در ۶ طبقه مجزا می باشد که واحدها شامل یک خوابه – دو خوابه و سوئیت هستند .

ادامه مطلب …